Koç Holding gençleri ağırladı açılış konuşmasını İpek Kıraç yaptı

Koç Okulu 12. sınıf öğrencileri, geleneksel Koç Holding ziyaretini gerçekleştirdi.

Yönetim Kurulu Üyesi İpek Kıraç’ın açılış konuşmasının ardından Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Burçin Girit moderatörlüğünde öğrencilere ilham veren bir panel gerçekleştirildi.

Panelde, Vehbi Koç Vakfı Genel Müdürü Oğuz Toprakoğlu, Koç Holding İnsan Kaynakları Koordinatörü Furkan Aşkın ve Koç Holding Bilgi Teknolojileri Koordinatörü Alphan Kimyonok, görüşlerini ve deneyimlerini aktarırken; öğrencilerimizin kariyerlerine ve profesyonel gelişimlerine yönelik soruları yanıtladılar.

Amaç odaklı şirket olmak, hayırseverlik, geleceğin meslekleri, yeni dünyada nitelikli çalışanların özellikleri, dijital dönüşüm, yapay zeka ve daha birçok konuya değinilen panel, öğrenciler için yapıldı.

İPEK KIRAÇ SİMA BAHOUS İLE BİR ARAYA GELDİ

Öte yandan Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Yardımcısı ve UN Women İcra Direktörü Sima Bahous kamu, özel sektör, kadınların liderlik ettiği sivil toplum kuruluşları ve Birleşmiş Milletler yetkilileriyle temaslarda bulunmak üzere Türkiye’yi ziyaret etti.

Sima Bahous önceki gün Kahramanmaraş Umut Kent’te bulunan, Koç Holding Topluluk Şirketleri ve AFAD tarafından kurulan Kadın Dayanışma Merkezlerini ziyaret etti.

Bahous, burada, umutlarını ve mücadelelerini paylaşan, ürünler tasarlayan ve satan, haklarını savunan ve dayanışma içinde bir araya gelen kadınlarla görüştü.

KARŞILIKLI MESAJLAR VERİLDİ

Bahous ve İpek Kıraç arasında yapılan görüşmede de, Suna’nın Kızları faaliyetleriyle ilgili güncel gelişmeler aktarıldı ve kız çocuklar için devlet, özel sektör, sivil toplum ve uluslararası kuruluşların işbirliğinin güçlenerek devam etmesi gerektiği vurgulandı.

Bahous, Suna’nın Kızları’nın çalışmalarını; kolektif etki modeli ile ortak amaçlar etrafında bir araya gelen topluluklarla hayata geçirmesini ve kurumların birbirini duymasını sağlayacak alanlar oluşturmasını önemli bir güç birliği modeli olarak değerlendirdi. Görüşmede; geleceğe yönelik işbirliklerinin güçlenerek artması konusunda karşılıklı olarak olumlu mesajlar paylaşıldı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir